Chcete se podílet na vývoji a zavádění výsledků výzkumu a vývoje do komerční praxe v oblasti jedinečných membránových technologií? Uplatnit své schopnosti s využitím moderního zázemí a špičkového vybavení? Využijte nabízených zaměstnaneckých výhod. Přispějte k úspěchu společnosti na zahraničních i domácích trzích.

MemBrain s.r.o. je jednou z nejlépe hodnocených výzkumných organizací podporovaných Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR zaměřených na aplikovaný výzkum, je součástí skupiny MEGA (světového dodavatele elektromembránových technologií s delší než třicetiletou historií). Aktuálně hledáme do našeho týmu kolegu/kolegyni na pozice:

Výzkumný pracovník - specialista pro elektromembránové procesy

Hledáme zkušeného kolegu v oblasti elektromembránových procesů nebo šikovného absolventa, kterého v práci rádi zaučíme.

Náplň práce

  • Vývoj nových membránových zařízení (elektromembránové procesy)
  • Inovace stávajících membránových zařízení a technologií jejich výroby
  • Navrhování a vyhodnocování experimentů pro ověření inovací
  • Technické vybavení výroby membránových zařízení
  • Zavádění inovací do výrobního procesu
  • Orientace v základních surovinových materiálech plastů a jejich zpracování
  • Řídící činnost v rámci výzkumně a inženýrsko-technologických prací
  • Specialista řešitelského týmu projektu
  • Podpora obchodních případů v oboru (technická část nabídek, příprava technické části projektů)

Požadujeme

  • VŠ vzdělání chemicko-technologického zaměření (obor fyzikální chemie, elektrochemie, chemické inženýrství, materiálové inženýrství)
  • znalost AJ na komunikativní úrovni, RJ a NJ výhodou
  • Schopnost týmové práce
  • Schopnost logického myšlení a řešení problémů, analytické schopnosti
  • Znalost práce na PC (znalost základního aplikačního SW)
  • Praxe v oboru technologie nebo VaV činnosti apod. výhodou
  • Řidičský průkaz sk. B

Nabízíme

  • Měsíční mzdu v rozpětí 35.000–41.000 + 3x ročně týmové bonusy (odměny ve vazbě na hospodářské výsledky společnosti cca 16% roční smluvní mzdy, odměny za výjezd na sl. cestu a zahr. diety)
  • Intelektuálně pestrou a zajímavou práci v oblasti vývoje technologií úpravy vod
  • Uplatnění v důležitém a perspektivním oboru s možností profesního rozvoje a doplňování odborných znalostí a dovedností (účast na odborných konferencích, účast na specializovaných školeních a veletrzích)
  • Zázemí neustále se rozvíjející ryze české společnosti s třicetiletou historií a vlastními výrobky dodávanými do celého světa
  • Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení
  • Dotované stravování v závodní jídelně, 5 týdnů dovolené, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a životním jubileím, 2 dny free day
  • Jednosměnný provoz s pružnou pracovní dobou (37,5 hodiny týdně)
  • Možnost ubytování ve služebním bytě, případná pomoc s relokací

Místo výkonu práce: MemBrain s.r.o., Pod Vinicí 468, Stráž pod Ralskem

Termín nástupu: ihned

Výzkumný pracovník – technolog

Hledáme zkušeného technologa ve vodním hospodářství nebo šikovného absolventa magisterského nebo doktorského programu, kterého v práci rádi zaučíme.

Náplň práce

Výzkum a vývoj:

  • Vývoj, návrh, ověření a podíl na realizaci komplexní technologie upravující vodu s obsahem různých organických či anorganických látek s využitím elektromembránových i tlakových membránových procesů
  • Návrh konceptů technologie včetně bilančních a návrhových výpočtů
  • Laboratorní, pilotní a poloprovozní ověření technologií
  • Vypracování studií proveditelnosti a basic designu nových technologií
  • Spolupráce s dalšími odděleními společnosti, které vyvíjejí membrány a moduly

Spolupráce na komerčních zakázkách:

  • Podpora obchodních případů (technická část nabídek, příprava technické části projektů)
  • Laboratorní, pilotní a poloprovozní ověření technologií na reálných surovinách
  • Vypracování studií proveditelnosti a basic designu pro koncové uživatele technologi

Požadujeme

  • VŠ vzdělání chemicko-technologického zaměření (např. chemické inženýrství, chemická technologie, fyzikální chemie, apod.)
  • Komunikativnost, schopnost vedení a srozumitelného zadání práce laboratorním technikům
  • uplatnění v důležitém a perspektivním oboru s možností profesního rozvoje a doplňování odborných znalostí a dovedností (účast na odborných konferencích, účast na specializovaných školeních a veletrzích)
  • Anglický jazyk na komunikativní úrovni, NJ a RJ výhodou
  • Aktivitu, chuť učit se novým věcem
  • Schopnost týmové práce, logického a analytického myšlení, schopnost tvořit
  • Řidičský průkaz skupiny B

Nabízíme

  • Měsíční mzdu v rozpětí 35.000 - 41.000,- + 3x ročně týmové bonusy (odměny ve vazbě na hospodářské výsledky společnosti cca 16% roční smluvní mzdy, odměny za výjezd na sl. cestu a zahr. diety)

Termín nástupu: 1. 7. 2024

Kontakt:

fotografie Jana Vorlová Čeledová

  1. Jana Vorlová Čeledová
  2. vedoucí Oddělení personálně právního MEGA
  3. telefon: 606 379 882
    e-mail: kariera@membrain.cz

fotografie Tereza Jeřábková

Ing. Tereza Jeřábková
personalistka MemBrain
telefon: 737 079 644, 487 888 181

Co obvykle hledáme ve vašich CV?

  • Úroveň komunikace v cizím jazyce – uveďte zda jste schopni číst a psát odborné texty, komunikovat či přednášet před publikem
  • Na jaké téma jste psali bakalářskou, diplomovou či disertační práci a zda byla v češtině či angličtině
  • Zda jste absolvovali stáž v cizině, co bylo předmětem a jak dlouho
  • Zda máte za sebou publikační činnost a jakou
  • Co považujete za váš největší úspěšný projekt
  • Zda jste vedli někdy kolektiv, jak velký a v jakém složení
  • Jaké programy a v jaké úrovni ovládáte
  • Jaké laboratorní přístroje umíte ovládat, případně s jakými laboratorními metodami a výpočty jste se setkali
  • Všechny vaše praktické zkušenosti a dovednosti, které jsou relevantní k nabízené pozici

Hledáme nové kolegy i do mateřské firmy MEGA a.s.

Pracoviště máme ve Stráži pod Ralskem, Praze, Pardubicích, Vysokém Mýtě a Bystřici nad Pernštejnem.

Prohlédněte si volná pracovní místa v naší mateřské společnosti MEGA a.s. ve Stráži pod Ralskem a pošlete nám svůj životopis.

Program pro studenty

Studentům vysokých škol nabízíme spolupráci při tvorbě bakalářských i diplomových prací a možnost získat praktické zkušenosti v Membránovém inovačním centru ve Stráži pod Ralskem. Chcete se dozvědět více? Navštivte stránku Studentský program.

Máte zájem? Napište nám!

  • Vaše osobní údaje, které jste zde vyplnil(a) a které jsou obsahem Vámi přiložených dokumentů (dále jen „osobní údaje“), budou zpracovány za účelem realizace výběrového řízení na pozici, na kterou se hlásíte. Pokud si přejete, abychom Vás oslovili s nabídkami dalších volných pozic, je třeba udělit souhlas k zpracování osobních údajů za tímto účelem (viz níže).