Chcete se podílet na vývoji a zavádění výsledků výzkumu a vývoje do komerční praxe v oblasti jedinečných membránových technologií? Uplatnit své schopnosti s využitím moderního zázemí a špičkového vybavení? Využijte nabízených zaměstnaneckých výhod. Přispějte k úspěchu společnosti na zahraničních i domácích trzích.

  • MemBrain s.r.o. je dynamicky se rozvíjející výzkumná organizace, která aktuálně hledá nové kolegy do svého týmu. Vítáni jsou zkušení odborníci, ale i nadšení absolventi, kteří se nebojí učit se nové věci a dlouhodobě prohlubovat svoje znalosti.

U všech hledaných pozic nabízíme:

  • Práci ve špičkovém Membránovém centru evropské úrovně
  • Odborně vyzrálý kolektiv, atraktivní a perspektivní obor, práce ve firmách skupiny MEGA, která je světovým lídrem v oboru elektromembránových procesů
  • Zahraniční služební cesty, spolupráce se zahraničními partnery a zákazníky
  • Možnost dalšího dlouhodobého vzdělávání a doplňování odborných znalostí a jazykových dovedností, zahraniční konference
  • Týden dovolené navíc nad rámec zákona, free day
  • Příspěvek na penzijní připojištění, podnikové stravování, cafeterie, firemní dětské rekreace zdarma, služební telefon k soukromým účelům bez omezení a výhodný tarif i pro rodinné příslušníky
  • Služební byt ve Stráži pod Ralskem
  • U vedoucích pozic služební vozidlo
  • Zahraniční stáže
  • Jednosoměnný provoz s pružnou pracovní dobou (37,5 hodin týdně)
  • Příležitostná práce z domova
  • Mnoho dalších zaměstnaneckých výhod

Kontakt:

fotografie Jana Vorlová Čeledová

  1. Jana Vorlová Čeledová
  2. vedoucí Oddělení personálně právního MEGA
  3. personalistika MemBrain s.r.o.
    telefon: 606 379 882
    e-mail: kariera@membrain.cz

Přehled volných pracovních míst, aktualizace ke dni 2.9.2021

Termíny nástupu: Dohodou

Místo výkonu práce u všech pozic: Stráž pod Ralskem, Pod Vinicí 87

VÝZKUMNÝ PRACOVNÍK – MEMBRÁNOVÝ SPECIALISTA

Budete řešit výzkumné úkoly v oblastech polymerní a organické syntézy a fyzikálně-chemické charakterizace se zaměřením na přípravu polymerních a hybridních materiálů pro výrobu iontovýměnných membrán.

Náplň práce:

  • Vývoj a zavádění do výroby polymerních materiálů určených pro výrobu iontovýměnných membrán
  • Syntézy polymerů nebo funkcionalizace polymerů
  • Příprava technické dokumentace a technologických postupů
  • Inovace stávajících membránových produktů a technologií jejich výroby
  • Spolupráce na vývoji technického vybavení výroby membrán
  • Zavádění inovací do výrobního procesu
  • Spolupráce s externími pracovišti
  • Udržování přehledu o aktuálním stavu techniky a trendech

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání v chemických oborech jako jsou: chemické inženýrství, chemie materiálů, materiálové inženýrství
  • Výhodou je znalost analytických metod používaných v materiálovém výzkumu (FTIR, DSC, TGA, XRC, DMA, mechanické vlastnosti, aj.)
  • Schopnost pracovat samostatně i v týmu
  • Schopnost logického myšlení a řešení problémů, analytické schopnosti
  • Znalost AJ výhodou
  • Uživatelská znalost práce na PC (znalost základního aplikačního SW)
  • Praxe v oboru technologie nebo VaV činnosti je vítána
  • Řidičský průkaz sk.B

Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Jana Vorlová Čeledová, tel. 606 379 882.

Co hledáme ve vašich CV?

  • Úroveň komunikace v cizím jazyce – uveďte zda jste schopni číst a psát odborné texty, komunikovat či přednášet před publikem
  • Na jaké téma jste psali bakalářskou, diplomovou či disertační práci a zda byla v češtině či angličtině
  • Zda jste absolvovali stáž v cizině, co bylo předmětem a jak dlouho
  • Zda máte za sebou publikační činnost a jakou
  • Co považujete za váš největší úspěšný projekt
  • Zda jste vedli někdy kolektiv, jak velký a v jakém složení
  • Jaké programy a v jaké úrovni ovládáte
  • Jaké laboratorní přístroje umíte ovládat, případně s jakými laboratorními metodami a výpočty jste se setkali
  • Všechny vaše praktické zkušenosti a dovednosti, které jsou relevantní k nabízené pozici

Hledáme nové kolegy také do MEGA

Prohlédněte si volná pracovní místa v naší mateřské společnosti MEGA a.s. ve Stráži pod Ralskem a pošlete nám svůj životopis.

Program pro studenty

Studentům vysokých škol nabízíme spolupráci při tvorbě bakalářských i diplomových prací a možnost získat praktické zkušenosti v Membránovém inovačním centru ve Stráži pod Ralskem. Chcete se dozvědět více? Navštivte stránku Studentský program.

Máte zájem? Napište nám!